Pavidalas ir vartojimas
   
Tai legali psichoaktyvioji medžiaga. Asmenims iki 18 metų teisėtai įsigyti negalima.

Poveikis pavartojus 
   
Nuo mažų dozių atsipalaiduojama, nusiraminama. Vartojant didesnes dozes sutrinka koordinacija, kalbos artikuliacija, daug kalbama. Gali atsirasti nemotyvuota agresija, pvz., polinkis muštis. Girtumo laipsnis priklauso ne tik nuo suvartoto alkoholio kiekio, bet ir nuo asmens būklės (pvz., buvo nevalgęs, taip pat turi įtakos svoris, lytis, alkoholio stiprumas, alkoholio vartojimo dažnis ir kita).

Vartojant ilgesnį laiką nuolat
   
Gali atrodyti, jog mažos alkoholio dozės nesukelia jokių problemų, tačiau kiekvienais metais į ligonines patenka daug apsinuodijusių vaikų  net ir nuo mažų dozių. Alkoholis sumažina savikontrolę, o tai dažnai  veda prie neplanuotų ir ankstyvų lytinių santykių. Taigi atsiranda nepageidaujamo nėštumo, užsikrėtimo ŽIV infekcija, virusiniu hepatitu ir kitomis ligomis, perduodamomis lytiniu keliu, rizika. Alkoholis sukelia psichologinę ir fizinę priklausomybę.

Abstinencijos sindromas
   
Atsiranda didelė įtampa, baimė, vidinis drebulys, nemiga, virpa pirštai. Negydant abstinencijos, gali išsivystyti baltoji karštligė, kurios metu pasireiškia nerimas, naktiniai košmarai, haliucinacijos, depresija ir t.t.