Pavidalas ir vartojimas
   
Tai vaistiniai preparatai, gaminami tabletėmis ir ampulėmis. Gydo raumenų nusilpimą, kai kuriuos seksualinius negalavimus, atstato hormonų pusiausvyrą. Turi būti vartojami tik su gydytojo leidimu ir priežiūra. Anaboliniai steroidai padeda auginti raumenų masę, padidina fizinę ištvermę, gerina sportinius rezultatus, todėl juos vartoja itin daug kultūristų ir atletų, 10-100 kartų viršydami leistiną dozę.

Poveikis pavartojus
   
Nuo anabolinių steroidų pasikeičia mąstymas, žmonės tampa drąsesni ir neretai agresyvesni. Kuo daugiau jų vartojama, tuo šis efektas stipresnis, ypač jei kartu vartojamas ir alkoholis.

Vartojant ilgesnį laiką nuolat
   
Sutrikdo hormonų pusiausvyrą: moterims atsiranda vyriškų požymių – pažemėja balsas, sumažėja krūtinė, padidėja raumenų masė ir plaukuotumas; vyrams gali pradėti augti krūtys, mažėja lytinė potencija ir vaisingumas. Vartojantiems steroidus nustoja augti kaulai, todėl jie ypač kenksmingi paaugliams. Kadangi dažniausiai steroidai vartojami injekcijomis, tai atsiranda ir visi švirkščiamų narkotikų pavojai – odos ligos, kraujo užkrėtimai, ŽIV/AIDS rizika. Dar vienas rizikos faktorius – anabolinių steroidų kokybė. Rinkoje cirkuliuoja daug padirbtų preparatų, kurių poveikis ir paskirtis yra  kitokia nei skelbiama ant pakuotės. Pavyzdžiui, kai kurie „anaboliniai steroidai“ iš tiesų yra veterinariniai vaistai.

Abstinencijos sindromas
   
Nuotaikų kaita, nuovargis, apetito praradimas, hiperaktyvumas, nemiga, sumažėjęs seksualinis pajėgumas, noras vėl vartoti steroidus. Bene pavojingiausia abstinencijos sindromo forma – depresija ir dėl jos kylančios savižudiškos mintys. Negydomi depresijos simptomai gali trukti net metus ar daugiau po anabolinių steroidų vartojimo nutraukimo.