Cheminių medžiagų rinkoje kasmet atsiranda apie 1-2 tūkst. naujų cheminių medžiagų. Skatinant jas vartoti ne pagal paskirtį, keliama rimta grėsmė žmonių sveikatai. Cheminių medžiagų, dar vadinamų „buzais“, „poperiais“, „niochais“, uostymas yra tapęs paauglystės problema.

Pavidalas ir vartojimas
    
Tiek internete, tiek parduotuvėse šios medžiagos gali būti pristatomos ir parduodamos kaip kambarių oro gaivikliai, dezodorantai bei odinių dirbinių valikliai (supilstyti į 10 ml, 15 ml ar 30 ml talpos buteliukus). Tai lakiosios organinės medžiagos (amilnitritas, butilnitritas, izopropilnitritas).

Poveikis pavartojus
    
Specialistai pabrėžia, kad lakiosios organinės cheminės medžiagos, vartojamos ne pagal paskirtį, gali turėti tragiškų padarinių sveikatai. Jų uostymas, kvėpavimas jų garais gali sukelti širdies infarktą, traukulius, kraujo išsiliejimą į smegenis, insultą ar vėžį. Atsiranda apsinuodijimo simptomai, toksinės medžiagos sutrikdo kepenų, inkstų funkcijas. Įkvepiant lakiųjų medžiagų tiesiai į plaučius, gali sustoti kvėpavimas. Į kraują išsiskiria daug adrenalino ir kitų streso hormonų, todėl gali sustoti širdis. Lakiųjų medžiagų savybė – gerai tirpinti riebalus. Smegenyse yra didelis kiekis riebalų, todėl lakiųjų medžiagų vartojimas sutrikdo centrinę nervų sistemos veiklą. Apsvaigimas nuo lakiųjų medžiagų labai pavojingas sveikatai. Jos sutrikdo deguonies apykaitą, o deguonies trūkumas ardo smegenis.

Vartojant ilgesnį laiką nuolat
    
Apsinuodijimų informacijos ir kontrolės biuro duomenimis, paaugliai, kurie nors vieną kartą gyvenime naudojo „poperius“, ateityje dažniau pradeda svaigintis kitomis narkotinėmis medžiagomis, užsiima neteisėta veikla, padidėja šių asmenų protinių sugebėjimų sutrikimų rizika.

„Buzų“, „poperių“ ir pan. medžiagų prekyba Lietuvoje yra uždrausta.