Internete siūloma įsigyti ir įvairių žolių mišinių, kurie platinami supakuoti maždaug po 0,4-3 g. Šie mišiniai gali būti reklamuojami kaip „rūkomieji mišiniai“, „smilkalai“, „arbatos“, „botanikos tyrimams“, „istorinis paveldas“, „ne žmonių vartojimu“ skirtos prekės. Deja, jų paskirtis yra visai kita. Ant žolių mišinių pakuočių būna nurodyta, kad tai įvairių 8-10 žolių mišinys, į kurio sudėtį įeina kelios tradiciškai žinomos žolės dėl panašaus poveikio į kanapes. Ištyrus tuos mišinius laboratorijose paaiškėjo, kad produktų sudėtyje nėra ant pakuotės įvardintų žolių, kad tai gana vienalytis augalinis mišinys, į kurį pridėta (greičiausiai užpurkšta) cheminių medžiagų, jų nenurodant ant pakuotės. Tai sintetinės medžiagos, vadinamos sintetiniais kanabinoidais. Organizme jos veikia tuos pačius receptorius kaip ir kanapių veiklioji medžiaga tetrahidrokanabinolis (THC), jos veikia tuos pačius receptorius netgi kelis kartus stipriau nei THC (taigi ir jų poveikis stipresnis nei THC).

Sintetiniai kanabinoidai buvo sukurti mokslinių tyrimų tikslams ir mėginti taikyti farmakologijoje stipraus skausmo malšinimui. Tačiau vaistų, kurių sudėtyje būtų šių medžiagų, kol kas nėra. Į žolių mišinius pridedami sintetiniai kanabinoidai. Lyginant su THC, jų poveikis yra žymiai stipresnis. Tai yra naujos medžiagos, todėl jų poveikis žmogui nepilnai ištirtas. Atsižvelgiant į šių medžiagų susijungimą su specifiniais receptoriais, priklausomybė nuo šių medžiagų atsiranda žymiai greičiau nei nuo THC. Be to, manoma, kad organizme susidarantys skilimo produktai pasižymi vėžio atsiradimą skatinančiu poveikiu. Vokietijoje, Airijoje vartotojams pasitaikė sunkių širdies veiklos sutrikimų, sąmonės netekimų. Be to, yra duomenų, kad kai kuriuose iš šių žolių mišinių gali būti ir sunkiųjų metalų, kas taip pat yra labai pavojinga žmogaus sveikatai.

Žolių mišinių, kuriuose buvo rasta sintetinių kanabinoidų, pavadinimai: Spice Silver, Spice Gold, Spice Diamond, Smoke, Space, Algerian blend, Sence, Scope ir kt. (gali būti ir kelios dešimtys skirtingų pavadinimų). Visi šie produktai dažnai vadinami vienu apibendrintu „Spice“ pavadinimu.

Pavidalas ir vartojimas
   
Dažniausiai žolių mišiniai yra rūkomi, rečiau geriami kaip arbatos. Tyrimų rezultatai rodo, kad tokie žolių mišiniai dažnai yra papildomi kenksmingomis sintetinėmis cheminėmis medžiagomis. Juos vartojant gali prasidėti traukuliai, kraujo išsiliejimas į smegenis ar netgi ištikti infarktas. Jau nekalbant apie perdozavimą ar staigią mirtį. Rūkomi žoliniai mišiniai kartais vartojami kaip tabako pakaitalas. Prie jų nurodama, kad jie be tabako, tačiau būtina žinoti, kad rūkant tokius mišinius į organizmą patenkančių dervų ir anglies monoksido kiekiai kelis kartus viršija tabako gaminiuose leidžiamus dervų ir anglies monoksido kiekius, o būtent nuo šių medžiagų koncentracijos ir priklauso rizikos susirgti plaučių vėžiu bei širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis tikimybė. Rūkymo poveikis smegenų veiklai pavaizduotas iliustracijoje. Geltona ir raudona spalva pažymėta, kaip keičiasi smegenų sričių atsakingų už dėmesį ir emocijas aktyvumas.

Poveikis pavartojus
   
Daugelio augalų, ypač anksčiau nevartotų medicinoje, poveikis žmogaus organizmui nėra žinomas. Dar didesnė rizika sveikatai, kai vartojami įvairių augalų mišiniai, nes sunku numatyti galimą skirtingų augalų veikliųjų medžiagų tarpusavio sąveiką ir jų galimą poveikį žmogaus organizmui. Be to, vartojant augalų mišinius, priklausomai nuo augalų rūšies, paruošimo, net ir žinomos sudėties mišinių veikliųjų medžiagų poveikio stiprumas organizmui gali būti labai įvairus ir kintantis. Daugeliui žolių būdingas kepenis ir (arba) inkstus pažeidžiantis poveikis. Sutrikus šių organų veiklai sutrinka kenksmingų medžiagų šalinimas iš organizmo.

Vartojant ilgesnį laiką nuolat
   
Būtina prisiminti, kad minėtų „žolių mišinių“ vartojimas sukelia sveikatos sutrikimus:

• gali pasireikšti staigūs kraujospūdžio ir pulso ritmo sutrikimai;
• kraujo išsiliejimas į smegenis;
• ilgalaikiai atminties sutrikimai;
• kvėpavimo, širdies veiklos sutrikimai;
• sutrinka kepenų ir inkstų veikla.

Žolių mišinių („Spice“) prekyba Lietuvoje yra uždrausta.