Deprecated: Non-static method FSF_Settings::GetViewSettingsObj() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/ntakd/domains/visuomene.ntakd.lt/public_html/components/com_fsf/models/faq.php on line 40

Deprecated: Non-static method FSF_Settings::_Get_View_Settings() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/ntakd/domains/visuomene.ntakd.lt/public_html/components/com_fsf/helper/settings.php on line 487

Deprecated: Non-static method FSF_Settings::_View_Defaults() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/ntakd/domains/visuomene.ntakd.lt/public_html/components/com_fsf/helper/settings.php on line 76

Deprecated: Non-static method FSF_Settings::GetViewSettingsObj() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/ntakd/domains/visuomene.ntakd.lt/public_html/components/com_fsf/views/faq/view.html.php on line 33

Deprecated: Non-static method FSF_Settings::_Get_View_Settings() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/ntakd/domains/visuomene.ntakd.lt/public_html/components/com_fsf/helper/settings.php on line 487

Psichoaktyviųjų medžiagų išsilaikymas, pasišalinimas iš organizmo

Psichoaktyviųjų medžiagų išsilaikymas, pasišalinimas iš organizmo

Sveiki, norėčiau sužinoti, kiek laiko žmogaus organizme lieka narkotinės medžiagos kaip: koksas, kokainas?

Sveiki. Norėčiau sužinoti, kiek laiko kokainas lieka kraujyje ir šlapime? jei kūno svoris apie 50 kg.

Aušra Malinauskaitė:
Po kokaino vartojimo, nepakitęs kokainas organizmo terpėse gali būti randamas tik 0,5-1,5 valandos, o jo apykaitos produktas benziolekogonas išskiriamas su šlapimu ilgiau, todėl, būtent šis kokaino apykaitos organizme produktas nustatinėjamas įvertinant kokaino vartojimą. Taigi, kokainas (krekas) šlapime išsilaiko – 2-4 dienos (kitur – nuo 2 iki 7 dienų).
Kiek laiko po pavartojimo medžiaga (nelegalus narkotikas ar gydytojo išrašyti medikamentai) išlieka organizmo terpėse ir gali būti nustatyta, priklauso nuo daugelio faktorių:
• pačios psichotropinės medžiagos savybių – nuo jos kokybės, to ar psichotropinė medžiaga tirpi riebaluose ar ne (riebaluose tirpios medžiagos lėčiau šalinamos iš organizmo) ir kt.;
• individualių vartotojo organizmo savybių – ūgio, svorio, riebalinio sluoksnio (pastebėta, kad iš liesų asmenų organizmo riebaluose tirpstančios medžiagos pasišalina greičiau, negu iš apkūnių, turinčių storesnį poodinį riebalinį sluoksnį), amžiaus, bendros sveikatos būklės, kitų veiksnių, sąlygojančių medžiagų apykaitą;
• neretai nuo dvasinės vartotojo būklės (pvz., streso) tuo metu, kai suvartota medžiaga;
• kaip dažnai vartojama psichotropinė medžiaga (1-ą, 2 ar 3 kartus per dieną, rečiau), kaip ilgai ji yra vartojama (dienas, mėnesius, metus), nuo tolerancijos;
• vartojimo formos (valgoma, geriama, rūkoma, injekuojama ar kt.);
• kitų aplinkybių – pvz., kiek skysčių buvo vartota po to.

Norejau pasiteirauti, kiek laiko organizme lieka amfetamino, metamfetamino, kokaino, marichuanos ir opiatu pedsakai? Konkreciai, atliekant slapimo testa? Laukiu atsakymo.

Aušra Malinauskaitė:
Organizme psichoaktyvios medžiagos kiekvienam žmogui išlieka skirtingai, ne vienodą laiką (tai priklauso nuo organizmo stovio, svorio ir kt. dalykų). Tačiau vidutiniškai amfetamino, metamfetamino, kokaino pėdsakų galima rasti 2-4 dienas, opiatų - 1-3 dienas, o marihuanos - iki 3 mėnesių (kartais ilgiau).

Noreciau paklausti, kiek laiko parukius viena karta zoles, organizme galima jo aptikti?
 
Aušra Malinauskaitė:
Kanapės gerai tirpsta riebaluose ir greitai kraujo išnešiojamos į organus, turinčius riebalinio audinio – kepenis, smegenis, kiaušides, sėklides, antinksčius, riebalinį plaučių audinį. Veiklioji medžiaga veikliosios medžiagos tetrahidrokanabinolis (THK) patenka į placentą, krūties pieną, paveikia kepenų fermentus. THK kraujyje gali būti aptinkamas 20 valandų nuo pavartojimo. Literatūroje nurodoma, kad šlapime gali būti aptinkama - 3-30 dienų (kitur iki 3 mėn.).

Norėjau pasiteirauti, kiek laiko organizme išsilaiko amfetaminas ir kokiais tyrimais galima įrodyti, kad jis buvo vartojamas? Iš anksto dėkoju už informaciją.
 
Aušra Malinauskaitė:
Pavartojus amfetaminą, didžioji jo dalis pašalinama iš organizmo su šlapimu per 24 valandas, tačiau dar kelias dienas po vartojimo, šlapime gali būti randama nepakitusio amfetamino. Iki 20 proc. amfetamino pašalinama su šlapimu nepakeisto. Taigi, amfetaminas šlapime gali būti nustatytas nuo 2-7 dienų. Atliekant tyrimus, skirtus psichoaktyvių medžiagų vartojimui nustatyti, galima ieškoti ir pačių psichotropinių medžiagų, ir jų apykaitos produktų įvairiose organizmo terpėse. Vienas iš pagrindinių psichotropinių medžiagų pašalinimo iš organizmo kelių – su šlapimu, todėl daugumos psichotropinių medžiagų vartojimas nustatinėjamas tiriant šlapimą. Ieškant psichotropinių medžiagų šlapime, laboratorijose naudojami įvairūs itin jautrūs ir specifiniai metodai – dujų chromatografijos ir masės spektrometrijos tyrimai, fluorescentinis tyrimas ir kiti (tyrimus atlieka Valstybinė teismo medicinos tarnyba prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos. Su toksikologijos laboratorijos teikiamomis paslaugomis galite susipažinti internetinėje svetainėje:http://www.mruni.eu/tmi/lt/ekspertizes/teikiamu_paslaugu_ikainiai/toksikologijos_ikainiai.php).Pats paprasčiausias ir tinkamas namų sąlygoms yra vienpakopis imuninis tyrimas, atliekamas testais (jų galima įsigyti vaistinėse su atlikimo instrukcija).

Kiek laiko kraujyje mazdaug lieka amfetaminai ir extazy tabletes?

Aušra Malinauskaitė:
Amfetaminą, extazy šlapime galima aptikti nuo 2 iki 4 parų, kartais net 7. Tačiau atsakyti labai tiksliai negalime, nes priklauso nuo daugelio dalykų: amžiaus, kūno svorio, organizmo tolerancijos psichoaktyvioms medžiagoms ir daugelio kitų dalykų.

Laba diena, planuoju stoti į Karo akademiją ir kiek žinau, ten daro testus dėl narkotikų vartojimo. Todėl norėčiau paklausti, per kiek laiko iš organizmo visiškai pasišalina amfetamino pėdsakai? Po kiek laiko jų aptikti neįmanoma?

Gediminas Norvilas:
Karo akademija ir narkotikai – pavojingas derinys. Žmogus ir narkotikai – lygiai taip pat pavojingas derinys. Tačiau labiausiai vertėtų susimastyti, ne dėl testo rezultatų, o dėl kylančio nerimo, kad gali išaiškėti faktas, jog vartojamas narkotikas. Nerimas parodo, kad amfetamino, kaip psichoaktyvios medžiagos vartojimas jau suvokiamas ir pripažįstamas kaip problema.
Amfetamino pėdsakai organizme išsilaiko trumpai, apie parą, gal šiek tiek ilgiau. Tačiau geriausias atsakymas į pateiktą klausimą skambėtų kaip rekomendacija – pasikalbėti su priklausomybės ligų specialistu.
Pokalbis su specialistu nereiškia, kad žmogus jau yra priklausomas nuo narkotikų. Pokalbis būtinas tam, kad objektyviai įvertinti savo rizikingo elgesio priežastis ir galimas pasekmes bei apsispręsti dėl tolesnių veiksmų.

Kaip pašalinti iš organizmo metamfetamino pėdsakus greitai?
 
Gediminas Norvilas:
Jei žmogus ieško būdų, kaip greitai pašalinti metamfetamino pėdsakus – tai reikštų, kad jau susidūrė su narkotikų vartojimo problema.
Metamfetaminas tai narkotikas, nuo kurio priklausomybė atsiranda labai greitai. Bandymai susitvarkyti su vartojimo pasekmėm ir išvengti neigiamų padarinių tik dar labiau didins priklausomybę. Tikslingiausia būtų ne ieškoti priemonių, kaip greitai pašalinti narkotiko pėdsakus, bet kreiptis pagalbos ir ieškoti būdų, kaip nevartoti. Konsultacinę ar kitą būtiną pagalbą suteiks priklausomybės ligų ar psichikos sveikatos specialistai.

Pavartojus amfetamino tik vieną kartą, ar galima po kelių dienų toliau žindyti kūdikį?
 
Rimantas Šagždavičius:
Pavartojus amfetamino pageidautina būtų susitikti ir pasitartinu savo gydančiu gydytoju. Pagal teorinius skaičiavimus motinos piene amfetamino likučių turėtų nebūti po 4 (keturių) parų. Nepamirškite visas tas paras nutraukti pieną iš krūtų ir išpilti. Raskite laiko pasitarti su Jums priimtinu gydytoju, kad vėl neiškiltų pavojus pavartoti narkotikų ar stiprių vaistų, kas labai pakenktų gležnam Jūsų kūdikiui.

Sveiki, nezinau net nuo ko pradeti pasakoti. pries 4 metus pabandziau ekstazi tablete su euro zenkliuku, jau po keliu valandu galvojau isprotesiu, jei ne draugas, kiek pamenu, buciau issokus is 4 auksto... kita diena buvau giliam soke, bet paskui kazkaip uzsimirso... po menesio pastojau, dabar auginu 2.5 metuku sunu ir jis didziausias mano dziaugsmas, bet visus siuos metus daznai prisimenu ta vakara ir tuos baisius vaizdus, kaip viskas sukasi ratu ir atrodo sirdis issoks is krutines, o tada siaubingai pasidaro bloga.
negano to, pries 7men. buvau klube ir pasirodo vel gavau doze kazkokiu narkotiniu medziagu gurkstelejus brendzio, tik si kart ne savo noru! Tada savaite laiko bijojau but viena, bet tuo paciu bijojau ir zmoniu, galvojau isprotesiu arba sprogs galva. nuejau pas seimos gydytoja, ji israse xanax 0.5mg, pagerejo na bent jau galejau uzmigt ir nebuvo nerimo viduj, taciau pastoviai prisimenu ta vakara, dabar jauciu vel siaubinga baimes, nerimo jausma, ismusa viduj karstis, prakaitas, svaigsta galva ir atrodo tuoj sprogs. nebezinau ka daryt ir kur kreiptis pagalbos, pasidariau isterike, nekenciu saves.
prasau patarkit ka daryt, kaip galima issigydit nuo sitos panikos jausmo? o kaip mano maziukas? ar jam as nepakenkiau? ar spejo iki pastojimo tas meslas issivalyt?
labai lauksiu jusu atsakymo!!!

Aušra Malinauskaitė:
Jūsų nerimas suprantamas. Dažnai mes girdime pačią įvairiausią informaciją apie narkotikus, tačiau nėra nei vieno narkotiko ar saugios dozės, kuri nesukeltų priklausomybės ar neigiamų pasekmių.
Konkrečiai kalbant apie ekstazi vartojimą, iš tiesų, dažniausiai jaučiamas atsipalaidavimas, energijos, draugiškumo visiems antplūdis. Tačiau yra ir kita pusė – blogoji: kyla kūno temperatūra, padažnėja širdies plakimas, sutrinka organizmo fiziologinės funkcijos (pakinta kraujospūdis, kūno temperatūra, širdies darbas, kvėpavimas). Pavartojus didesnę dozę, gali prasidėti haliucinacijos, panika, neprognozuojamas elgesys, jaučiamas sausumas burnoje, didelis troškulys, pykinimas ir pan. Šis narkotikas pažeidžia smegenis, sukelia nuovargį, fizinį išsekimą, nemigą, psichikos sutrikimus. Jį vartojantiems žmonėms padažnėja nelaimingų atsitikimų. Jei ekstazi pavartojamas tokioje vietoje, kur labai tvanku, karšta (pvz., diskotekoje), o ypač šokant, kai organizmas išprakaituoja daug skysčių, galima gauti šiluminį smūgį. Sumažėjus ar praėjus ekstazi veikimui, žmogus pradeda jausti depresiją ir liūdesį, kuomet jau reikalinga gydytojo pagalba.
Vartojant nuolat ilgesnį laiką: Žmonės, vartojantys narkotikus nuolat, turi miego problemų, būna labai neramūs, išsiblaškę. Atsiranda troškulys, drebulys, haliucinacijos, širdies ritmo sutrikimai, depresija, įvairios „fobijos". Sutrinka koordinacija, todėl negalima vairuoti automobilio, dirbti kitų kruopštumo reikalaujančių darbų. „Ekstazi" gali būti kepenų suirimo priežastimi, gali sukelti sunkius epilepsijos priepuolius, mirtį ir t.t.
Labai sunku konkrečiai atsakyti į jūsų pateiktą klausimą. Reiktų detalesnės informacijos. Būtų gerai, kad Jūs atvyktumėte pas gydytoją konsultacijai, kurios metu galėtumėte sužinoti visus atsakymus į jūsų klausimus. Konsultacijos nemokamos, dirbame nuo 8 iki 19 val. (kreiptis i registratūrą, turėti asmens dokumentą). Adresas: Gerosios Vilties 3, Vilnius. Dėl smulkesnės informacijos galite skambinti telefonu – (8~5) 216 00 14 arba kreiptis į 105 kabinetą.
Sėkmės!